Yhteystiedot

Helykodit ry

Porttikuja 8
00940 Helsinki
fax. 09-3405637
puh. 09 3424 700

Toiminnanjohtaja
Pirjo Lampsijärvi
puh. 09 3424 7070
pirjo.lampsijarvi@helykodit.fi 
 
Talousjohtaja 
Maarit Saarelainen  
puh. 050-4620 010 
maarit.saarelainen@helykodit.fi 

Asiakasneuvoja

Kontulan ja Myllypuron Helykodit, Yläkiventien asunnot ja Kettutien palvelutalo

Sanna Berg
puh. 050 3211 809
sanna.berg@helykodit.fi

Myllypuron Helykoti

Kivensilmänkuja 7
00920 Helsinki
puh. 09 3424 1401
fax. 09 3424 1412
helykoti.myllypuro@helykodit.fi
Kartta
Huom!
Ei tilavarauksia tähän ositteeseen.
Tilavaraukset toiminnanjohtajan tai
talousjohtajan kautta.

Palveluasunnot

Palvelujohtaja
Anne Hiekkavirta 
ma-pe klo 9-15
puh. 050 4620 009
Ryhmäkodin toimisto
puh. 09 3424 1450

Ryhmäkoti Artur och Ida hemmet

Palvelujohtaja
Tiina Ehari
ma-pe klo 9-15 
puh. 050 5555 647
tiina.ehari@helykodit.fi
Sairaanhoitaja 

puh. 050 4488 504

Ateriapalvelut

Delicatessen Ravintolapalvelut
Ravintolapäällikkö
Mari Moilanen
puh. 045 2085 515
helykeittio@delicatessen.fi 
Keittiö
puh. 09 3424 1417 helykeittio@delicatessen.fi   

Kontulan Helykoti

Porttikuja 8
00940 Helsinki
puh. 09 3424 700
fax. 09 3424 7060
Kartta

Ryhmäkodit

Palvelujohtaja 
Ritva Ruuskanen
ma-pe klo 9-15 puh.
050 587 5051
ritva.ruuskanen@helykodit.fi

Annin kammari

Porttikuja 8 C 1.krs
00940 Helsinki 
Ryhmäkoti toimisto
puh. 09 3424 7020
Hoitajat
puh. 050 4620 004
Sairaanhoitaja
Anita Vaara
anita.vaara@helykodit.fi

Pentin tupa

Porttikuja 8 C 2.krs
00940 Helsinki 
Ryhmäkoti toimisto
puh. 09 3424 7030
Hoitajat
puh. 050 5538 359
Sairaanhoitaja
Anne-Mari Matilainen
Mari.Matilainen@helykodit.fi

Palveluasunnot

Palvelujohtaja
Anne Hiekkavirta
ma-pe klo 9-15
puh. 050 462 0009
anne.hiekkavirta@helykodit.fi

Ateriapalvelut

Delicatessen Ravintolapalvelut
Ravintolapäällikkö
Mari Moilanen
puh. 045 2085 515
helykeittio@delicatessen.fi
Keittiö
040 1424 403  helykeittio@delicatessen.fi  

Kettutien palvelutalon palvelut

Kettutie 15
00800 Helsinki
fax 09 7594 1718
Kartta

Palveluasumisen hoiva- ja huolenpito palvelut

Palvelujohtaja
Lassi Uusi-Seppä
ma-pe klo 9-15
puh. 050 4620 016
lassi.uusi-seppa@helykodit.fi
	
sairaanhoitajat ma-pe klo 09-15 
puh 050 351 8306 tai 050 462 0096
helykoti.kettutieksh@helykodit.fi
	
Hoitajat klo 7-14 puh. 050 351 8282 ja klo 13-20:30 puh. 050 505 9045

Ateriapalvelut

Delicatessen Ravintolapalvelut
Ravintolapäällikkö
Mari Moilanen
puh. 045 2085 515
helykeittio@delicatessen.fi
Keittiö  helykeittio@delicatessen.fi